• Projekt Edukacja globalna

• Uczniowie klasy 3b już czwarty raz w tym roku szkolnym uczestniczyli w warsztatach z edukacji globalnej. Tym razem warsztaty nosiły nazwę Ziemia - niebieska planeta. Celem zajęć było uświadomienie problemu niedostatku wody pitnej na świecie oraz konieczności oszczędzania wody i niezanieczyszczania jej w codziennym życiu. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i wykazywały się zdobytą już wcześniej wiedzą.

• Zwierzęta i ich tropy

• 26 kwietnia klasa 1b uczestniczyła w warsztatach w Ośrodku ekologicznym - ŹRÓDŁA. Tematem zajęć były zwierzęta i ich tropy. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji i na pewno skorzystamy z nich będąc na wycieczce w lesie.

• Dzień Ziemi w 1c

• Uczniowie z klasy 1c  obchodzili Święto Ziemi. Dzieci dowiedziały się jakie działania są potrzebne aby pomóc naszej planecie: dlaczego dbamy o zieleń, oszczędzamy prąd i wodę oraz  jak prawidłowo segregować śmieci.

• Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

• W kwietniu obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Klasa IVb upamiętniła to wydarzenie lekcją wychowawczą, na której uczniowie poznawali historię tej zbrodni oraz zapalając znicze pod pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej na Placu Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy ul. Łąkowej, w pobliżu kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej.

Pamiętamy o ludobójstwie, dokonanym przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach
            II Rzeczypospolitej. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS.

• Żabki z 1d

• Poznaliśmy literkę "ż" jak żaba. I całą klasą zamieniliśmy się w zielone żabki z 1d. Wiemy też, jaki jest cykl rozwoju żabki.

• Warsztaty z klockami lego

• 25 kwietnia uczniowie klasy 1b i 3b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z klockami lego, prowdzonych przez edukatorów Edukido. Zajęcia rozwijały wyobraźnię, uczyły myślenia, programowania, ćwiczyły manipulację i rozwijały kontakty społeczne. Były także doskonałą zabawą i relaksem.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA - 21 kwietnia 2023r.

• Trochę posprzątaliśmy okolicę. Najmniej pracy było na terenie szkoły. Osiedle jednak tonęło w śmieciach a przydałoby się posprzątać też elewacje budynków. Dziwimy się, że można tak bardzo zaniedbywać swoje miasto. Widzimy, że mieszkańcom Łodzi potrzebny jest dobry przykład i wychowanie. Czy nasi uczniowie zmienią naszą okolicę? Dziś przynajmniej dają dobry przykład.