• Dnia Świętego Patryka

• 15 marca w ramach obchodów Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii, królował kolor zielony! Z tej okazji Zespół Nauczycieli Języków Obcych oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali konkurs na najbardziej zieloną klasę. Zwycięzcami i zdobywcami nagród w postaci voucherów zostali:

I m-ce: klasa 6a – voucher na dzień bez sprawdzianu

II m-ce: klasa 6b – voucher na dzień bez kartkówki

III m-ce (ex aequo): klasy 4a i 5b – vouchery na dzień bez odpytywania

Ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością wykazali się także nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III, u których również nie zabrakło koloru zielonego! W tej kategorii wiekowej zwyciężyli:

I m-ce: klasa 3a

II m-ce: klasa 3b

III m-ce: klasa 2a

Wszystkim naszym uczniom ogromnie dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

• Mali chemicy

• Dzisiaj- 20.03. dzieci z klasy 2b wybrały się na Wydział Chemii PŁ, aby poeksperymentować :)

Było zamrażanie, malowanie obrazków różnymi kolorowymi cieczami, a także eksperymenty z balonami :)

Zajęcia były bardzo ciekawe! Dziękujemy mamie Nikoli - p. Izabeli  Formelli za zorganizowanie tak ciekawych zajęć :)

• Wiosna w 2b

• W piątek-15.03. w godzinach popołudniowych dzieci wraz z rodzicami ozdabiały swoją salę w akcenty wiosenne - kwiatki, motyle, listki...:)

Było wesoło, ale i pracowicie! Oto efekt naszej ciężkiej pracy:) Zobaczcie  sami!

• Lekcja w kinie dla klas 4-8

• 18 marca klasy 4-8 wzięły udział w ciekawej lekcji w kinie: Czy social media mogą być toksyczne?

Uczniowie podczas spotkania z aktorem i multimedialnej prezentacji zastanawiali się, co oznacza słowo toksyczne, jakie były początki mediów społecznościowych, co znaczy catfishing, cyberbullying i multitasking. Bardzo ciekawy okazał się także temat bańki informacyjnej, w której się zamykamy. Po lekcji uczniowie obejrzeli film produkcji norweskiej o samoakceptacji pt. Dancing Queen. Udział w tej imprezie był ciekawym i mądrym wydarzeniem.

• ZBIÓRKA!!! Harcerze opanowali szkołę...

• Harcerze opanowali budynek szkoły. Ogromne poruszenie wywołała akcja naboru do ZHP. Kto jeszcze nie znał pełnego przygód harcerskiego życia ten mógł zobaczyć je na własne oczy, rozmawiać, zadawać pytania, przeżyć drobną przygodę w akcji. Harcerze zapraszają na zbiórki.

• Międzynarodowy Dzień liczby pi

• Uczniowie klasy 3b w ramach Dnia liczby pi wzięli udział w klasowym konkursie tabliczki mnożenia. Przy okazji utrwalali liczby parzyste i nieparzyste, a ciekawostką było odkrycie symbolu liczby pi. Dowiedzieli się, że liczba pi pojawia się w geometrii i wielu działaniach matematyki i fizyki. Klasowym MISTRZEM mnożenia i dzielenia został LEV - brawa!