• Warsztaty z MPO

• W klasach 1-3 odbyły się warsztaty z edukatorkami z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Spotkania te zaczęliśmy od zastanowienia się kim jest śmieciarz  - czy tym, kto oczyszcza z odpadków, czy tym, kto śmieci? Mieliśmy również okazję utrwalić zasady segregacji śmieci, przyjrzeliśmy się  tworzywom, z jakich wykonane są różne opakowania. Przypomnieliśmy sobie co należy zrobić przeterminowanymi lekami, elektrośmieciami, itp. , żeby nie szkodzić środowisku. Takiej wiedzy nigdy za wiele!

• MUZEUM ŚWIATŁA

• Korzystając z wyjątkowej okazji jaką jest Dzień Kobiet, klasa 1b wybrała się do Muzeum Światła. Doświadczaliśmy światła na bardzo różne sposoby, zarówno w formie fluorescencyjnych wzorów, plazmy, neonów, barwnych wiązek, kolorowych cieni i wielu innych. Mieliśmy także okazję pisać i malować światłem. Wiele zjawisk, które zaobserwowaliśmy na tej interaktywnej wystawie, zrodziło w naszych głowach pytania, na które w dalszym toku nauki mamy nadzieję znaleźć odpowiedź.

• Występ w Domu Seniora

• Klasa 2c wybrała się do Domu Seniora na ul.Sienkiewicza, aby wystąpić ze swym zimowo-wiosennym repertuarem. Dzieci zaprezentowały wiersze o wiośnie i marcowej pogodzie oraz zaśpiewały bałwankową piosenkę. Mali artyści wykonali trzy układy taneczne z szarfami i kolorowymi chustami. Występ wywołał u gospodarzy radość, podziw, łzy wzruszenia a przede wszystkim ogromną wdzięczność. W podziękowaniu za piękne chwile Seniorzy obdarowali dzieci słodkimi upominkami.

• „Leniwy artysta”

• „Leniwy artysta” to tytuł warsztatów na jakie wybrała się do Muzeum Sztuki klasa 1B. Naszą wizytę w muzeum rozpoczęliśmy od oglądania obrazów namalowanych  w różnych stylach. Zastanawialiśmy się, który z artystów bardziej „napracował” się tworząc swoje dzieło. Następnie przystąpiliśmy do bardzo intensywnego procesu twórczego. Wypróbowaliśmy różne techniki plastyczne, ale chyba najbardziej przypadło nam do gustu malowanie sznurkiem. To było bardzo pracowite spotkanie ze sztuką!

• Dbamy o nasze zdrowie

• W dniach 27-29 lutego w klasach 1-3 odbyły się spotkania ze studentami DIETETYKI dotyczące zdrowego odżywiania.

Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, rozmawiały o sposobach odżywiania, wysłuchały co trzeba jeść, by organizm działał prawidłowo.

Zajęcia były bardzo ciekawe:) Dziękujemy p. Adamowi i p. Dominikowi !

• Warsztaty w ms2

• Kropka, kreska, kształt, a na koniec kolory, to wystarczy na początek, by stworzyć abstrakcję, bawić się podczas jej interpretacji i wymieniać spostrzeżeniami i odczuciami.

ABS Abstrakcja, to ciekawe i twórcze warsztaty w ms2, w których 28 lutego 2024 r. uczestniczyła klasa 6a.

Niektórych zaskoczył fakt, że pobyt w muzeum może być ciekawy…