•         Projekt ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów kulturę oraz język wielu krajów Europy. W ramach tej akcji prowadzone są lekcje europejskie, które mają sprzyjać lepszemu poznaniu Europy i Europejczyków, przełamaniu stereotypów oraz poznaniu tradycji i zwyczajów panujących w danym kraju Unii Europejskiej.
                     W naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015 oraz 2015/2016 zostały już zrealizowane następujące zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie dobrze się bawiąc:
            wieczór włoski, wieczór grecki,  wieczór turecki, wieczór czeski, wieczór ukraiński, wieczór libański, wieczór kazachski, wieczór niemiecki,  wieczór węgierski, wieczór meksykański, wieczór hiszpański, wieczór rumuński. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim.
             Oto fotorelacja z działań: