• W związku z udziałem w programie Urzędu Miasta Łódzi "Nasza Łódź", w naszej szkole powstał Klub Detektywów Łódzkich.
                       Wieloletni program edukacyjny, to projekt mający na celu wsparcie procesu rewitalizacji centrum Łodzi oraz opracowanie modelu prowadzenia rewitalizacji w obszarach miejskich. Jego zadaniem jest wzmocnienie kapitału społecznego i tożsamości lokalnej, a także promowanie wiedzy o procesie rewitalizacji wśród młodzieży.
                    Udział w projekcie młodzieży naszej szkoły, spotkał się z pozytywną reakcją. Uczniowie  bardzo czętnie poświęcają swój czas po lekcjach, by wspólnie poznawać i doceniać walory Łodzi. Koło Detektywów Łódzkich rozpoczęło swoją działalność na terenie szkoły 27 maja 2014r.
                    W ramach działalności koła podjęliśmy szereg ciekawych zajęć min:

udział w konkursie na quest (rodzaj gry miejskiej),
            wycieczki po Łodzi,
            wycieczki do muzeum,
            udział w ciekawych warsztatach,
            oraz spotkania z :
            - prezydent miasta Hanną Zdanowską

- I wiceprezydentem miasta Tomaszem Trela

- II wiceprezydentem miasta Krzysztofem Piątkowskim

- wicemistrzem olimpijskim Arturem Partyką.

Oto fotorelacja z działań koła: