• 9 XI-Dzień Pisma i Mowy Ukraińskiej / 9XI-День української писаемності та мови

• 15.11.2022 23:07
          • >>VIDEO<<
            9 XI-Dzień Pisma i Mowy Ukraińskiej / 9XI-День української писаемності та мови

9 listopada Ukraińcy obchodzą święto – Dzień Pisma i Mowy Ukraińskiej. Każdy Ukrainiec powinien szanować i być odpowiedzialnym za swój język ojczysty. To język, którym mówili przodkowie, mówią dziś Ukraińcy i będą nim mówić przyszłe ukraińskie pokolenia. W dniu tego święta uczniowie naszej szkoły prezentują film, w którym pokazują swój szacunek do języka ukraińskiego.

9 листопада українці відзначають свято –День української писаемності та мови. Кожен українець повинен усвідомлювати особисту відповідальність за збереження рідного слова перед минулим, сьогоденням і майбутнім.На честь цього свята учні нашої школи дарують відеопрезентацію, де виражають своє ставлення до рідної української мови.

• Życzenia na Dzień Obrońcy.

• 15.11.2022 23:06
          • >>VIDEO<<
            Dzień Obrońcy to obchodzone 14 października w Ukrainie święto państwowe. W tym dniu, uczniowie naszej szkoły, chcąc uczcić tych, którzy pozostali w kraju by go bronić, składają im życzenia siły i wytrwałości w dążeniu do upragnionego pokoju.