•       W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF powstałych  w ramach Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.

Celem Klubu jest:

• Edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych części świata.
            • Budzenie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec zastanej rzeczywistości.
            • Zaangażowanie szkół we współpracę z UNICEF w ramach organizowanych projektów.
            • Propagowanie idei tolerancji międzykulturowej i międzynarodowej.

"WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" - KAMPANIA EDUKACYJNA UNICEF

Celem projektu jest:
             - kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
             - pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
             - zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

W ramach akcji uczennice i uczniowie:
            - uczą się, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne;
            - poznają kultury i obyczaje swoich rówieśników w innych krajach;
            - pod opieką nauczycieli wykonują specjalną, charytatywną szmaciną laleczkę UNICEF,
            która będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów;

Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.