•             Szkoła Podstawowa nr 152 położona jest przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 52/54. Od ulicy oddziela ją ogrodzenie, wokół biegnie pas zieleni ze ścieżką edukacyjną.  Za budynkiem znajduje się plac zabaw i boisko wielofunkcyjne z miejscem do zabaw kreatywnych dla małych dzieci. Posiadamy również pole do minigolfa i wiatę rowerową.

Szkoła jest trzykondygnacyjna. Na pierwszym piętrze są sale lekcyjne dla klas I-III, świetlica wyposażona w sprzęt sportowy, TV, gry dydaktyczne, kącik do nauki oraz sala fizyczno-chemiczna. Dzieci przed lekcjami, które rozpoczynamy o 8.30, i po ich zakończeniu, mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, ciekawie i przyjemnie spędzać czas.

Drugie piętro to sale przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII. Tutaj mieści się biblioteka szkolna, gdzie uczniowie mają do dyspozycji kącik czytelniczy i możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu komputerowego, dostępu do Internetu. Również pracownia informatyczna wyposażona jest w najnowszy sprzęt, ilość komputerów pozwala na indywidualną pracę uczniów podczas zajęć. Lekcje przyrody odbywają się w nowej ekopracowni, w której znajdują się najnowsze pomoce dydaktyczne. W klasach I-VIII dzieci uczą się języka angielskiego, a w klasach VII-VIII również języka niemieckiego.

Szkoła dysponuje dwiema salami do zajęć sportowych. Jedna z nich, ze ścianą z luster, przeznaczona jest do zajęć gimnastyki korekcyjnej i zajęć ruchowo-tanecznych.

Na parterze są pomieszczenia dla administracji, szatnie i stołówka, w której uczniowie korzystają z przygotowanych w kuchni smacznych obiadów.

W szkole oferujemy szereg ciekawych zajęć. Uczniowie mogą rozwijać talenty aktorskie, literackie, plastyczne, muzyczne, językowe, matematyczne, przyrodnicze, taneczne - zespół "Pędziwiatry" oraz sportowe - jesteśmy mistrzami Polski w rugby tag. Dzieci uczestniczą w licznych konkursach, zdobywając szereg nagród i wyróżnień. Sami również jesteśmy organizatorami konkursów i imprez międzyszkolnych. Uczestniczymy w wielu projektach współfinansowanych z funduszy unijnych.

Szkoła jest kolorowa, przyjazna uczniom, daje możliwość nauki i rozwoju w ramach ciekawych zajęć edukacyjnych pod opieką sympatycznych, wykwalifikowanych nauczycieli i wychowawców. Dbamy o jak najlepsze warunki do nauki dla naszych uczniów, stwarzamy im możliwość ciekawego spędzania czasu oraz nauki w nowocześnie doposażonych salach.