•         Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców Łodzi oraz zapobieganie i zmniejszenie zachorowalności na choroby związane ze stylem życia. Działania adresowane do dzieci i młodzieży będą koncentrować się minimalizowaniu ryzyka zachorowania na przewlekłe choroby wątroby poprzez profilaktykę, edukację zdrowotną i promowanie zdrowego stylu życia. Dla młodszych dzieci planowane są przedstawienia teatralne promujące prawidłowe zachowania zdrowotne, warsztaty plastyczne i kulinarne, dla młodzieży - warsztaty z dietetykiem i psychologiem.

W ramach projektu:
                     Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch spektakli edukacyjnych przygotowanych przez Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA. Uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie „Prawdziwe czary”, a klasy IV – VI spektakl „Twój brzuch boli znajomo”. Obie opowieści, w humorystyczny sposób, poruszyły tematykę zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki wątroby. Przypomniano, że zaniedbania w młodym wieku, mogą skutkować później poważnymi problemami i chorobami.