• ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT W PROJEKCIE EDUKACJI PATRIOTYCZNEJ!

• W czerwcu nasza szkoła uzyskała CERTYFIKAT potwierdzający udział SP152 w Łodzi, w roku szkolnym 2021/2022, w projekcie edukacji patriotycznej "REGIONALNA EDUKACJA HISTORYCZNA I WYCHOWANIE PATRIOTYCZNO-OBRONNE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, OPARTE NA MIEJSCOWYCH TRADYCJACH WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI pod hasłem ŁÓDZKIE ORLĘTA SPADKOBIERCY NIEPODLEGŁOŚCI".

Projekt był on organizowany przez CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. Szczególne podziękowania dla uczniów klas: VI a, VII b, VIII a i VIII b, za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie. Dzięki Wam nasza szkoła otrzymała również nagrodę za wyróżniający udział w tym projekcie.

W bibliotece będą dostępne książki historyczne, które dostaliśmy za Waszą aktywną postawę. Koordynatorkami projektu były  panie:  Barbara Waingertner,  Anna Drzewiecka i  Aleksandra Drętkiewicz.

Gratulacje dla wszystkich uczestników projektu.

• I Ogólnołódzki Konkurs Pięknego Czytania Magia Słowa

• W naszej szkole odbyły się zmagania drugiego i trzeciego etapu konkursu, w którym uczestniczyli uczniowie z 11 szkół. Wszystkich powitała Pani Dyrektor Aneta Stankiewicz. Podczas drugiego etapu dzieci z klas I-III prezentowały losowo przydzielone fragmenty książek podanych wcześniej. Wszyscy uczestniczyli też w warsztatach plastycznych Nowe ze starego, w czasie których samodzielnie wykonywali książeczki. Trzeci etap rozpoczął się przedstawieniem bibliotecznego teatrzyku Pod bajdułem. Finaliści nie znali wcześniej utworów, które musieli zaprezentować podczas konkursu. Jednak spisali się znakomicie. Jury miało trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy czytali pięknie. Wyłoniono laureatów, którymi zostali:
            I miejsce:
            Pola Sycz kl.1 SP 141 opiekun – p. Dorota Wielgus
            Tomasz Urbański kl.2 SP 37 opiekun – p. Marzena Konieczna
            Lidia Sobczyk kl.3 SP 141 opiekun – p. Danuta Szymczyk
            Łukasz Więckowski kl.1 SP 56 opiekun – p. Joanna Cieślak
            Natalia Szyngielewska kl.2 SP 56 opiekun – p. Beata Borówka
            Michał Piwoński kl.3 SP 202 opiekun – p. Iwona Jacek
            Zuzanna Matczak kl.1 SP 3 opiekun – p. Agata Stępień
            Maja Zaborowska kl.2 SP 94 opiekun – p. Marta Grędkiewic
            Julia Łuczak kl.3 SP 94 opiekun – p. Marta Grędkiewicz
            Gratulujemy laureatom, ich opiekunom i rodzicom.

• Jeszcze o uczniowskich sukcesach

• Co prawda rok szkolny 2021/2022 już za nami, ale zawsze warto wracać do miłych wydarzeń. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach, zarówno w sferze nauki, jak i sportu. Tym razem dodamy jeszcze osiągnięcia artystyczne. Melania Bielecka, uczennica klasy VIII b może w tym roku poszczycić się zarówno bardzo dobrymi wynikami w nauce (świadectwo z czerwonym paskiem i stypendium), jak i prestiżowymi sukcesami pianistycznymi i wokalnymi. Jest laureatką (kilkakrotnie pierwszych miejsc) konkursów międzyszkolnych, ogólnołódzkich, a nawet międzynarodowych. Efekty jej pracy zyskały uznanie Kapituły Konkursów Innowacyjnych Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Podczas XXXV Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji Melania otrzymała tytuł Talent Uczniowski w dziedzinie artystycznej. GRATULUJEMY!