• Powitanie jesieni

• Klasa 1a i 2b wybrały się do parku Poniatowskiego, aby powitać nadchodzącą jesień. Były zabawy sportowe i przyrodnicze. Nie zabrakło też czasu na relaks na placu zabaw. To był wesoły dzień!

• Książka dawniej i dziś – warsztaty klasy 2a

• 26 września uczniowie klasy 2a odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W dziale zbiorów specjalnych oglądaliśmy różnorodne książki dla dzieci. Pierwsze pochodziły z XIX wieku i nie miały ilustracji. Dzieci obejrzały i wspominały swoje pierwsze książki, a wśród nich: rozkładane, z wysuwanymi elementami, do kąpieli, z ilustracjami o różnej fakturze, materiałowe,  zapachowe, z puzzlami, rekwizytami i dźwiękiem.  Warsztaty były bardzo ciekawe.

• Nauka idzie w las - warsztaty o lesie

• Klasa 2c wybrała się do Ośrodka Ekologicznego "Źródła" na leśne warsztaty. Uczniowie dowiedzieli się jaką rolę pełnią lasy w przyrodzie i dla człowieka. Dzieci tworzyły swoje jesienne drzewo i poznały proste, codzienne sposoby aby chronić nasze lasy.

• Morze w słoiku?

• W klasie 2c uczniowie poznawali ciekawostki o naszym Morzu Bałtyckim. Za pomocą stolików zadaniowych uczniowie dowiedzieli się dlaczego nasze morze jest słabo zasolone, jakie gatunki zwierząt i roślin żyją w Bałtyku i jakie skarby morskie można znaleźć na wybrzeżu.

• Na tropie jesieni.

• W piątek klasa 2c wybrała się do Ogrodu Botanicznego. Uczniowie obserwowali różnorodność gatunkową roślin i poznali gatunki  kwitnące o tej porze roku. Przede wszystkim jednak dzieci szukały oznak nadchodzącej jesieni i świetnie się bawiły na łonie natury.

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września w klasach 1-3 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia dominowały wśród uczniów  kropkowane stroje. Dodatkowo uczniowie tworzyli kreatywne kropkowane rysunki plastyczne, gdzie w ruch poszły mazaki, kredki, farby a nawet patyczki kosmetyczne. Zabawy dały wiele radości, a każda praca była oryginalna.

• Nasze spacery - w urodziny Tuwima

• "Był sobie słoń wielki - jak słoń.Zwał się ten słoń Tomasz Trąbalski.Wszystko, co miał, było jak słoń!Lecz straszny był Zapominalski"...

My natomiast nie zapomnimy spaceru, którym uczciliśmy 129 urodziny Juliana Tuwima :)Odwiedziliśmy kamienicę, w której mieszkał jako dziecko i podwórko, gdzie bawił się z rówieśnikami. Poznaliśmy miejsce, w którym mieściła się ulubiona biblioteka Julka, do której biegał w każdej wolnej chwili, gdyż był zapalonym czytaczem 😀  Dzięki Pani Annie, poznaliśmy wiele ciekawostek z jego młodzieńczych lat.  Niektóre z nich nas rozbawiły, tym bardziej, że znaleźliśmy w śród nich nasze, dziecięce historie 😀 3b.