• Media donoszą - czytanie jest OK!

• 28 września klasa 3b wzięła udział w akcji głośnego czytania dzieciom pod hasłem: Media donoszą: czytanie jest ok! organizowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W rolę ambasadorów czytania wcielili się łódzcy dziennikarze. W Bibliotece Wojewódzkiej gościli: Jarosław Kosmatka (Radio Łódź), Agnieszka Wyderka (Radio RMF FM), Magdalena Wiercioch-Malik (TVP Łódź), Paulina Ilska (Kalejdoskop). Był czas na czytanie, słuchanie i poznanie pracy dziennikarza. Dzieci miały okazję zadawać pytania. Spotkanie zorganizowane było w setną rocznicę powstania pierwszej publicznej biblioteki dla dzieci w Łodzi i z tej okazji uczniowie wykonali prace plastyczne pt. Biblioteka przyszłości. Akcja organizowana była przez Sekcję Edukacji Młodego Czytelnika działającą przy Okręgu Łódzkim Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. To było miłe i wartościowe spotkanie, na koniec którego nie zabrakło upominków dla dzieci w postaci książek i słodyczy!

• Projekt edukacyjny "Bliżej teatru"

• Klasa 1b i 3b rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego Bliżej Teatru, przy współpracy z teatrem Pinokio. 27 września  dzieci oglądały sztukę Wielki Buzz Grow. Po spektaklu odbyły się warsztaty z animatorem pt. Abecadło teatru - o teatralnym savoir-vivre na scenie i widowni. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Już czekamy na następne spotkanie!

• PODRÓŻE Z PAZUREM

• Wielka przygoda zawitała w naszej szkole. PODRÓŻE Z PAZUREM pokazały nam z bliska ciekawostki z różnych stron świata. Widzieliśmy piękne zdjęcia i poznaliśmy historie, o których można usłyszeć tylko od podróżników.

Książki podróżników z ręczną dedykacją autorów będą jeszcze dostępne w naszej szkole do końca września. Informacja u Pani M. Sucheckiej - wicedyrektora szkoły.

• TALENCIAKI

• Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której nasza szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę. Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) zeskanować kod i przekazać punkty na konto szkoły lub w formie papierowej przekazać szkole.Z góry dziękujemy za każdy oddany kupon.

• Spotkanie z podróżnikami

• Już w poniedziałek 26 września zapraszamy naszych uczniów z klas 1- 5 na niezwykłe spotkanie którego goście wyjątkowo znaleźli czas, a nie było łatwo. W "Podróż z Pazurem” po Ameryce Południowej i Środkowej zaproszą  podróżnicy - małżeństwo Iza i Piotr wraz ze swoim psem Snupkiem. Czeka moc wiedzy i dobrej zabawy! Nasi goście to także autorzy powieści komiksowej, opartej na doświadczeniach z własnych podróży. Dostępne są trzy części „Podróże z Pazurem - Historia łapą pisana”, "Kalima nosi piaski Sahary" i "W objęciach Pasatów", którą będziecie mieli okazję nabyć wraz z autografem, podczas spotkania. Już nie możemy sie doczekać!

• SREBRNA JODŁA 2022 - nasze Pędziwiatry na koncercie galowym

• Nagranie już na naszym kanale YouTube.

Reprezentacja Pędziwiatrów, filia SP nr 152 podczas koncertu galowego 49 MIĘDZYNARODOWEGO HARCERSKIEGO FESTIWALU KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, na którym grupa wytańczyła Srebrną Jodłę. Jeśli Twoją pasją jest muzyka, taniec, wyrażanie emocji i konfrontacja z publicznością, zapraszamy do estradowej przygody w naszym zespole. Zajęcia artystyczne odbywają się w SP nr 152.