• Mogę więcej

• Projekt "Mogę więcej" w kl.3b prowadzony jest już kolejny rok - są to wspaniałe lekcje prowadzone przez uczniów, którzy opowiadają o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zajęcia tego typu zwiększają zaangażowanie w proces uczenia się, rozwijają ucznia na wielu płaszczyznach, tj.: planowanie, przygotowanie materiałów, plakatów, filmów, gromadzenie notatek, wymyślanie ciekawych punktów lekcji, tworzenie wypowiedzi, odpowiadanie na pytania. Uczeń chce wypaść jak najlepiej, pokonuje tremę przed wystąpieniami publicznymi, ma świadomość, że robi to dobrze, bo się na tym zna, wzrasta jego samoocena, zaraża swoją pasją innych. 💡📣

• Drzewo do samego nieba

• Uczniowie klasy 3a tworzyli lapbooki, które zawierały najważniejsze informacje dotyczące przeczytanej lektury M.Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Tworzenie lapbooków jest świetną metoda aktywizującą wszystkie dzieci, uczy współpracy w grupie, rozwija kreatywność i wyobraźnię, uczy planowania pracy, a przede wszystkim jest świetną zabawą!

• Światowy dzień kota

• W klasie 3a obchodziliśmy „Światowy dzień kota”. W tym dniu dzieci słuchały ciekawostek z życia kota, dzięki którym poznały różne rasy kotów, kocie obyczaje oraz sposoby ich pielęgnacji. Nie zapomnieliśmy również, że głównym celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych, bezdomnych zwierząt. Powstały również piękne prace kotów.

• 2c w Muzeum Przyrodniczym

• Ile waży słoń? Czym się różni królik od zająca? Jakie zwierzęta żyją na sawannie a jakie w strefie okołobiegunowej? Na te i inne pytania uczniowie z klasy 2c szukali odpowiedzi podczas zajęć w Muzeum Przyrodniczym. Podczas zwiedzania można było podziwiać olbrzymie szkielety obumarłych i żyjących gatunków, piękne kolekcje motyli, ślimaków, owadów oraz współczesnych kręgowców. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem bogatej  różnorodności Królestwa Zwierząt.

• Lekcja techniki w klasie 4B

• Na dzisiejszych zajęciach z techniki, uczniowie klasy 4b składali modele samolotów z tekturowych szablonów. Dzieci były bardzo zaangażowane i z przyjemnością łączyły poszczególne elementy samolotu. Niektórzy chłopcy świetnie się bawili i wczuwali w rolę pilotów.

• Ostatki i Walentynki w klasach 1-3

• W szkole dużo się dzieje. Na przykład wczoraj w klasie 2b zabawa ostatkowa, a dzisiaj walentynki. Były tańce-hulańce, zabawy, konkursy, przebieranki, a także poczta walentynkowa. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku. Było miło, kolorowo i wesoło! Uczniowie klasy 2a też mieli bardzo miłe dni po feriach. 13 lutego bawili się podczas ostatków i zjedli pyszne pączusie. 14 lutego dzieci otrzymały kolorowe WALENTYNKI, które sprawiły wiele radości.