• Zielnik

• Za oknem zima, w kalendarzu jesień a na szkolnym korytarzy prace klas 4 w ich autorskich wersjach zielnika. Zapraszamy na krótką fotorelację.

• Projekt "F.R.I.E.N.D.S" .

• W dniu 23.11 odbyły się kolejne zajęcia w ramach których uczniowie klas starszych przekazywali swoją wiedzę uczniom klas młodszych. W ramach wspólnych zajęć uczennica klasy Va Laura Wielowska przeprowadziła niezwykle ciekawą lekcję odnoszącą się do jej relacji z podróży po Ameryce Południowej w klasie IIB. Dziękujemy bardzo.

Autorzy projektu : Piotr Szczurtek, Izabela Kaszczyk

• Konkurs na najładniejszy kotylion niepodległościowy.

• Rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszy kotylion niepodległościowy”. Kotyliony były wykonane różnymi technikami i z różnych materiałów: z papieru, sznurka, wstążki, bibuły, filcu, a nawet były robione na szydełku. Wszystkie prace były bardzo ładne i pomysłowe. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

• Klasy czwarte z wizytą w fabryce bombek

• 22 listopada klasy czwarte były na wycieczce w fabryce bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie zapoznali się produkcją bombek od wydmuchania kształtu, poprzez srebrzenie i malowanie tła, aż po ręczne nanoszenie dekoracji. Zwiedzili poszczególne działy, w których powstawały bombki. Pod koniec wycieczki dzieci dekorowały bombki. Każdy z uczniów dostał 4 bombki do ozdobienia. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością w dekorowaniu. Nauczyciele też dekorowali bombki z dużym zaangażowaniem. Ozdobione przez dzieci bombki na pewno znajdą miejsce na domowych choinkach.

• Lekcje biblioteczne

• W minionym tygodniu odbyły się lekcje biblioteczne, wprowadzające uczniów z klas pierwszych w świat biblioteki. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy obchodzić się z książką, poznali zasady wypożyczania książek,  a na koniec mogli samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę do domu.

• Wycieczka do Źródeł

• W piątek 2b uczestniczyła w warsztatach pt. Co wiesz o jeżach? w Ośrodku Działań Ekologicznych - ŹRÓDŁA. Dzieci dowiedziały się co jedzą jeże, jakie niebezpieczeństwa czyhają na jeże, a także co się dzieje z jeżami w czasie zimy. Na koniec zajęć każdy uczeń wykonał swojego jeża.

• Święto pluszowego misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Z tej właśnie okazji uczniowie z klas 1-3 wykonali jego portrety. Każdy jest wyjątkowy, niepowtarzalny i piękny. Można je podziwiać na wystawie przy wejściu do szkoły.

Niektóre klasy miały jeszcze więcej atrakcji. Np. w klasie 2b każdy miś mógł usiąść ze swoim właścicielem w jednej ławeczce. Królowały misie małe, średnie i te duże. Był dobry humor, zabawy, prace plastyczne i prezentacje. Było wesoło i pluszakowo!!!