• Bal karnawałowo-walentynkowy tuż tuż....

• W klasie 2b gorący czas:) Dzieci razem z rodzicami przygotowali salę na bal, który już za chwilę. Pojawiły się bałwanki, serduszka, gwiazdki.... Mimo ogromu pracy, humory dopisywały:)

Dziękujemy!!!!!

• Dzień Pizzy

• Chyba nie ma lepszego sposobu na świętowanie Dnia Pizzy, niż wizyta w pizzerii! 16 stycznia klasa 1B wybrała się na warsztaty do Telepizzy. Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa Margherita, a także jaki związek mają kolory włoskiej flagi ze składnikami pizzy. Każdy samodzielnie uformował ciasto, wybrał ulubione składniki i oczywiście po upieczeniu przystąpił do degustacji. Było przepysznie! Dziękujemy p. Łukaszowi Dobrowolskiemu za zorganizowanie naszego wyjścia.

• Podsumowanie 1 półrocza

• 18 stycznia odbył się apel dla klas 1-3 podsumowujący 1 półrocze.  Liczne talenty, wiedza i wspaniałe umiejętności dzieci zostały zauważone i docenione. Dlatego wręczania nagród zdobytych w szkolnych konkursach nie było końca. Uczniowie SU z klasy 3a zaprezentowali, za pomocą scenek, zasady bezpieczeństwa o których warto pamiętać podczas ferii. Na zakończenie wystąpił zespół dziewczynek z klasy 2c w tańcu z szarfami. Wszystkim gratulujemy osiągniętych sukcesów!

• Zajęcia z Panią Anią

• Dzisiaj klasa 2b po raz kolejny spotkała się z p. Anią, która poprowadziła super zajęcia relaksacyjne.

Było wyciszenie, pauza, relaks i pełna koncentracja. Humor także dopisywał!

Dziękujemy p. Aniu.

• Zabawka ze skrawka - Podziękowanie

• W ramach XVIII edycji Ogólnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Zabawka ze skrawka" przekazane zostały do szpitala im. J. Korczaka pluszowe zabawki. Były to maskotki wykonane własnoręcznie przez uczniów z 9 szkół oraz ich rodzin. Cieszymy się, że mogliśmy podarować małym pacjentom radość i uśmiech na twarzy.

• 2a poznaje Łódź

• 16 stycznia uczniowie klasy 2a odwiedzili Muzeum Włókiennictwa. Warsztaty były świetną okazją do przybliżenia wiadomości na temat Łodzi, miasta, które dawniej było pełne fabryk. Dzieci dowiedziały się jak działała maszyna parowa, krosno, w jaki sposób tkano materiał. Szukali odpowiedzi na pytania: co to jest fabryka, jak wygląda i jakie można w niej usłyszeć dźwięki? Po omówieniu cech charakterystycznych architektury przemysłowej malowali kredkami pastelowymi własne fabryki.

• Książka klasy 1a pt. "Atak Zombie"

• Uczniowie klasy 1a podczas warsztatów literackich z pisarzem Panem Leszkiem Talko, ułożyli fantastyczną opowieść, którą spisał pan Leszek. W książce znalazły się także piękne zdjęcia, które zrobiła pani Ewelina Lisiecka podczas warsztatów fotograficznych. Jesteśmy dumni z naszej opowieści. Z wielką radością i zapałem ją czytamy! Pozostanie ona piękną pamiątką na całe życie... Dziękujemy pani Ewelino i panie Leszku!