3 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas: 1a, 1b i 1c. Dzieci obejrzały inscenizację pt. „Małpia szkoła” w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów z klasy 3 b, przygotowaną pod kierunkiem p. Izabelli Zalewskiej. Następnie poznały zasady korzystania z książek i biblioteki szkolnej oraz wysłuchały o co książki proszą czytelnika. Bardzo ważnym elementem spotkania było złożenie przyrzeczenia, dotyczącego szanowania książek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki. Ostatnim punktem uroczystości było wykonanie klasowych zdjęć. Zachęcamy uczniów klas pierwszych do częstego korzystania z zasobów naszej biblioteki!
Pasowanie na czytelnika
Spotkanie z Kubusiem
Pod koniec stycznia uczniowie klasy I a, uczestniczyli w warsztatach filmowo - teatralnych w Pałacu Młodzieży. Kubuś Puchatek, Alana Milne to już drugi bohater książkowo - filmowy, którego uczniowie klasy pierwszej poznają w tym roku szkolnym. Po projekcji filmu "Puchatkowego Nowego Roku", dzieci aktywnie brały udział w zajęciach teatralnych, rozwijających wyobraźnię i ilustrując scenki ukazujące postanowienia noworoczne. My będziemy tylko trzymać kciuki, aby wszystkie udało się spełnić.
Zimowe zajęcia w terenie
W styczniu klasa I a i I b uczestniczyły w zimowych zajęciach w terenie, w Parku Poniatowskiego. Mimo że za oknem termometr wskazywał minus 5 stopni Celsjusza, pierwszaki z zapałem uczestniczyły w zimowych zabawach i konkursach. Pamiętajmy, że ruch na świeżym powietrzu każdą porą roku przynosi same korzyści dla zdrowia!
Zajęcia z pierwszej pomocy
W związku z realizacją projektu "Ekologia to ja sam, więc o własne zdrowie dbam", a także programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i uczymy ratować", uczniowie klas I -III uczestniczą w zajęciach pierwszej pomocy. Głównym celem zajęć jest ukształtowanie postawy, w której dziecko będzie zdecydowane zastosować nabyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie. Zajęcia prowadzi pani Monika Lehmann. Podczas pierwszego półrocza omówiliśmy łańcuch przeżycia, utrwalaliśmy numery alarmowe, uczyliśmy się rozmawiać z dyspozytorem pogotowia oraz jak sprawdzić stan przytomności osoby poszkodowanej. Życie to ważna sprawa, my już o tym wiemy!
Apel podsumowujący I półrocze
20 stycznia uczniowie klas I - III uczestniczyli w apelu podsumowującym pierwsze półrocze. Podczas spotkania nagrodzeni zostali uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursach przeprowadzonych podczas pierwszych miesięcy nauki. Dyplomami z rąk Pani Dyrektor zostali także odznaczeni uczniowie za wzorowe zachowanie i najwyższe wyniki w nauce. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy!
MasterChef w naszej szkole
19 stycznia podczas zajęć koła przyrodniczego, nasza szkoła zamieniła się w wirtualne studio telewizyjne, bowiem gościliśmy finalistkę IV edycji programu MasterChef Klaudię Budny. Uczniowie wspólnie z panią Klaudią przygotowali zdrową sałatkę warzywną. W trakcie spotkania, każdy z uczestników warsztatów mógł poznać szczegółowe techniki gotowania oraz dowiedzieć się jak wyglądają kulisy programu MasterChef. Spotkanie z Klaudią Budny zainicjowało powstanie w naszej szkole Klubu Zdrowej Żywności, promującego dobre nawyki żywieniowe.
Zabawka ze skrawka
Ogólnołódzki Konkurs Plastyczny „Zabawka ze skrawka”, organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 152 im. Elizy Orzeszkowej w Łodzi od 2004 roku. Koordynatorem akcji jest Małgorzata Nowacka. Konkurs przebiega w II etapach. Od 15 listopada do 15 grudnia każdego roku dzieci ze szkół, przedszkoli, nauczyciele, rodziny, tworzą zabawki z materiałów, włóczek, drewna. Każda rzecz jest rękodziełem o niepowtarzalnej formie, przyjaznej dziecku. Przed świętami Bożego Narodzenia zabawki – prezenty przekazywane są do łódzkich szpitali i hospicjów. II etap konkursu to podsumowanie konkursu, które odbywa się w styczniu. Wtedy najlepsi twórcy spotykają się na uroczystym spotkaniu, gdzie zostają wręczone nagrody, wyróżnienia i podziękowania. Jest to również czas prezentacji osiągnięć naszych aktorów ze szkolnego teatru „Początek” i uczniów o szczególnych osiągnięciach artystycznych.
Do 2015 roku odbyło się 12 edycji konkursu. Przekazano dla dzieci ze szpitali i hospicjów 2992 zabawki. Tegoroczna, XII edycja okazała się rekordową. W konkursie wzięli uczniowie z 15 szkół, wykonując zabawki samodzielnie, z nauczycielami lub rodzinami. Przekazaliśmy dla chorych dzieci 413 bożonarodzeniowych upominków.
Przez 12 lat Szkoła Podstawowa nr 152 w Łodzi, przekazała zabawki na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci, Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki, Szpitala a obecnie Ośrodka im. dr J. Korczaka, Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Medycznego im. Marii Konopnickiej, Hospicjum Domowego dla Dzieci Ziemi Łódzkiej, psychiatrycznych oddziałów dziecięcych otwartych i zamkniętych w naszym mieście, oddziałów dziecięcych Szpitala im. Biegańskiego, oddziałów dziecięcych Szpitala im. dr Z. Radlińskiego, Dziecięcego Oddziału Psychiatryczny Szpitala im. dr J. Babińskiego, oddziału Chorób Płuc i Alergologii Układu Oddechowego Szpitala im. Błogosławionego ojca Rafała Chylińskiego.
W konkursie wzięły udział następujące placówki: SP 83, SP 138, SP 55, SP 190, SP 33, SP 125, SP 23, SP 40, SP 10, SP 19,SP 34, SP 26, SP 6, SP 192, SP 36, SP 137, SP 172, SP 122, SP 79, SP 35, SP 114, SP 37, SP 44, SP 12, SP 65, SP 4, SP 1, SP 152, SP 111, SP 46, SP 67, SP 56, SP 11, SP 205, SP 7, SP 169, SP 189, SP 202, SP 113, SP 120, SP 130, SP 192, SP 1 w Tuszynie, S P 1 w Bełchatowie, Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Zgierzu, Przedszkole Miejskie nr 23.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie i zachęcamy do udziału w następnych edycjach.
Archiwum Aktualności