Nowa galeria 1b - Dzień Zdrowego Śniadania. została dodana do albumu fotograficznego
Dzisiaj 08.11. odbył się w klasie 1b Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanka były bardzo kolorowe, bardzo zdrowe i przepyszne.
Nowa galeria 1b - Dzień Zdrowego Śniadania. została dodana do albumu fotograficznego
Dzisiaj 08.11. odbył się w klasie 1b Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanka były bardzo kolorowe, bardzo zdrowe i przepyszne.
Nowa galeria Konkurs z okazji Dnia Zdrowego Śniadania. została dodana do albumu fotograficznego
Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Dnia Zdrowego Śniadania. Śniadania były zdrowe, kolorowe i różnorodne:) Dziękuję wszystkim za udział w konkursie! Wkrótce zostaną ogłoszone wyniki.
To temat, na który uczniowie klas 4-8 mogli wypowiedzieć się w formie literackiej lub plastycznej. Konkurs związany był ze zbliżającym się Świętem Niepodległości i obchodami tego święta w naszej szkole. Z wypowiedzi uczniów wynika, że Ojczyzna to tradycja, historia, przodkowie, wolność, duma i radość, a także rodzina i przyjaciele. Piękne prace i piękne przemyślenia świadczą o wrażliwości i dojrzałości naszych uczniów.
W czwartek 3 listopada 2022 r. uczniowie klas ósmych, z pocztem sztandarowym, wzięli udział w Mszy świętej i Marszu Pamięci upamiętniających dzieci z niemieckiego nazistowskiego obozu przy ul. Przemysłowej.
Opiekunami naszej delegacji byli p. Barbara Waingertner i p. Bartłomiej Frątczak.
Uroczystość upamiętniająca ofiary założonego przez Niemców i działającego w latach 1942-1945 Obozu Prewencyjnego dla młodych Polaków Policji Bezpieczeństwa w Łodzi, zwanego obozem na Przemysłowej, tradycyjnie odbyła się w pierwszy czwartek po Wszystkich Świętych. Po raz dziewiąty w obchodach upamiętniających ofiary nazistów uczestniczyli uczniowie łódzkich szkół, duchowni, władze miasta i województwa, kombatanci oraz świadkowie tamtych wydarzeń.
Obchody rozpoczęły się Mszą św. w intencji ofiar w kościele pw. Opatrzności Bożej, którą celebrował biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej Ireneusz Pękalski.
Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli przed pomnik Pękniętego Serca. Młodzież niosła fotografie z wizerunkami małoletnich więźniów. Przed rzeźbą w kształcie serca złożono kwiaty oraz zapalono znicze.
Obóz przy ul. Przemysłowej, który był utworzony 1 grudnia 1942 r. został wyodrębniony z żydowskiego getta. Przebywać w nim miały dzieci i młodzież polska od 2. do 16. roku życia, jednak więźniami były także młodsze, nawet kilkumiesięczne dzieci. Umieszczano w nim m.in. dzieci pochodzące z rodzin, które odmówiły podpisania volkslisty, dzieci osób zesłanych do obozów lub więzień, a także młodzież podejrzaną o uczestnictwo w ruchu oporu. Dzieci przetrzymywane były w prymitywnych warunkach, pracowały przy remontach i budowie baraków oraz wykonywały prace na potrzeby obozu i wojska, robiąc m.in. kosze wiklinowe na amunicję i szyjąc chlebaki. Dokładna liczba dzieci, które przeszły przez obóz, a także liczba ofiar nie jest znana. Mówi się o 3-4 tysiącach uwięzionych i kilkuset zmarłych. W dniu 19 stycznia 1945 r. kiedy zakończyła się niemiecka okupacja w Łodzi, w obozie przebywało ponad 800 małoletnich więźniów.
Prezentacja zdjęć konkursowych z klas I-III.
Wycieczka klasy 5a do Rogowa.Pięknie zorganizowana lekcja i integracja.I jesień piękna.
Sukcesem zakończyła się zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska w Łodzi przy ul. Marmurowej 4, organizowana przez klasę 3b. W zbiórce uczestniczyła cała społeczność szkolna z klas I - VIII. Po raz kolejny nasi uczniowie i ich rodzice udowodnili, że mają wielkie serca. Wszystkie rzeczy zostały już dostarczone do schroniska. To był piękny miesiąc dobroci dla zwierząt! Dziękujemy za każdy nawet najmniejszy dar!
Powered by aSc EduPage