• SKILLFULLER

• 6 marca dwie nasze uczennice, Gabriela Fortuna z klasy 5b oraz Laura Jońska z klasy 6b, wzięły dział w I etapie wojewódzkim konkursu języka angielskiego „SKILLFULLER” organizowanego przez SP 109 w Łodzi. Gabrysia i Laura znalazły się w gronie kilkunastu najlepszych uczniów z Łodzi i okolic, którzy podjęli wyzwanie napisania testu w etapie szkolnym i rejonowym.

Naszym uczennicom życzymy dalszych sukcesów!!!

• Świetlicowy Konkurs Warcabowy

• W dniu 12 marca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs z wykorzystaniem gry „Warcaby”. W turnieju udział wzięli chętni uczniowie z klas I-III. Uczestnikom zostały przypomniane zasady gry. Po długiej rywalizacji nad planszą warcabową, z zachowaniem zasad „Fair Play” zwycięzcami zostali:
            Patryk Łęcki – klasa 1a, Bruno Pokorski – klasa 2b, Maria Koziorowska – klasa 3a
            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Nauczyciele Świetlicy

• Obserwacje przyrodnicze

• Dlaczego ciasto drożdżowe rośnie? Co rozpuszcza się w wodzie? Jak w powiększeniu wygląda skrzydło komara, motyla, łuska ryby czy odnóże muchy? Jak pantofelki mieszczą się pod mikroskopem? Na te pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy 2c podczas dodatkowych zajęć ekologiczno- przyrodniczych.

• Dzień Kobiet w klasach 4-8

• 8 marca w niecodzienny sposób świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Samorząd klas młodszych zaprosił wszystkich uczniów do obchodzenia tego dnia w stroju Barbie i Kena. Stylizacje były naprawdę efektowne.

• Dzień Kobiet

• Mały Samorząd Uczniowski zorganizował  wybory na najfajniejszą dziewczynkę z każdej klasy. Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe szafry i brawa 🙂, a ponieważ każda dziewczynka jest wspaniała i wyjątkowa - wszystkie uczennice klas 1-3 otrzymały słodkości od Samorządu Uczniowskiego.

• Recytuję Tuwima - konkurs recytatorski

• 4 marca odbył się I etap konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji Juliana Tuwima, upowszechnianie kultury żywego słowa i rozwijanie zdolności recytatorskich.Wielkie gratulacje dla zwycięzcy konkursu -TYMONA PAWŁOWSKIEGO z kl. 2b, który będzie reprezentował naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie "Recytuję Tuwima" w Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 67 w Łodzi. Trzymamy kciuki! A wszystkim uczestnikom szkolnego etapu, PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!